Demirdöküm

Demirdöküm Nanomix Hata Kodları

Demirdöküm Nanomix Arıza Kodları
Demirdöküm Nanomix Arıza Kodları
  •  F0 Arızası   : Düşük su basıncı hatası

Çözüm :  Nanomix kombi tesisatındaki suyun yetersiz olduğunu anlatan arıza kodudur. Demirdöküm Nanomix kombide bu hata kodu yer aldığında kullanıcı olarak cihaza su basmanız gerekmektedir. Kombi altında yer alan doldurma musluğu ile bar değerini 1,5 e getirmeniz gerekir. Bu değere geldiğinde cihaz normale dönecektir. Düzelme durumu olmaz ise en fazla 3 kez Nanomix kombiyi resetlemelisiniz. Reset sonrasında da düzelme durumu olmaz ise Demirdöküm Servisi’ni arayıp yardım almanız gerekmektedir. Sorun basınç sondası ile alakalı olabilir.

  • F1 Arızası : Limit termostat hatası

Çözüm : Nanomix kombilerde aşırı ısınma sorunu olduğu zaman ekranda bu hata kodu yer alır. Cihaz bu arıza durumunda kendini kilitler ve çalışmaz. Limit termostat aşırı ısınma sebebi ile cihazı bloke eder. Bu arıza durumunda üç yollu vana konum değiştiriyor, üç yollu vana arada kalıyor, ana eşanjör kireçlenmiş-tıkanmış, sirkülasyon pompası sıkışmış, kalorifer tesisatı tıkalı veya kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Net teşhis ve müdahale için servisi aramalı yardım almalısınız.

  • F2 Arızası : Kullanım suyu sensör problemi

Çözüm :  Demirdöküm Nanomix model kombide bu hata kodu olduğu zaman sıcak su sorunu yaşarsınız. Sıcak su için görev alan sensörde sorun olduğunu belirtir. Sensör arızasının yanı sıra; sensör borularında nemlenme veya kablolarda kopma-kısa devre durumu da söz konusu olabilir. Net tespit ve müdahale için servisi aramalı yardım almalısınız.

  • F3 Arızası  : Tesisat gidiş ve dönüş suyu sıcaklık sensör problemi

Çözüm : Bu arıza durumun da peteklerinizde ısıtma durumu söz konusu olmaz veya az ısıtma yapar. Arızanın onarımı adına yapılması gereken şey sensör değişimi olmaktadır. Bunun yanı sıra sensör kablolarda kopukluk ve kısa devre durumları söz konusu olabiliyorken borularda nemlenme durumu da söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle de net tespitin yerinde yapılması gerekmektedir. Uzman yardımı almalısınız.

  • F4 Arızası : İyonizasyon-ateşleme problemi

Çözüm : Böyle bir arıza kodu ile karşılaştığınız zaman öncelikle konutunuzda gaz olup olmadığına bakın. Genel anlamda gaz yokluğu sorunu olarak bilinir. Gaz vanalarının açık olduğundan emin olun. Gaz geldiğinden eminseniz eğer kombinizi resetleyin. Resetleme sonrasında sorun düzelmez ise Demirdöküm Servisi yardımı alınız. Bu gibi arıza durumlarında; anakart, gaz armatörü, ateşleme ve iyonizasyon sorunu olabilmektedir. Tespit uzman ekipler aracılığı ile yerinde yapılır ve arızanın sebebi yerinde bulunarak çözümlenir. Bu durumda uzman yardımı almanız şarttır.

  • F5 Arızası : Baca sıcaklık sensörü sorunu

Çözüm : Nanomix model yoğuşmalı kombilerde bu sorunla karşılaştığınız zaman cihaza müdahalede bulunmadan net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

  • F6 Arızası : Dış ortam sensör sorunudur.

Çözüm : OTC sorunu olarak da bilinir. Kombide dış hava sensörü yer alıyor ise dış ortam sıcaklığına göre kombiyi çalıştıramıyor yani sorun var demektir. Dış hava sensörü yoksa da elektrik aksağında problem olabilmektedir. Sorunu net bulmak ve çözümlemek amacı ile servis yardımı almak gerekir.

  • F8 Arızası : Fan hızının limit dışında olduğu hata kodudur.

Çözüm : Nanomix kombide devirli fan sorunu diyebiliriz. Devirli demek dönüş hızı değişiyor demektir. Çoğu kombide aynı hızda çalışma mevcuttur. Devirli fanlar yanma durumuna göre çalışma sağlar. Hızı da düşerek artabilir. O fanların hızının normalinden farklı olduğunu belirten hata kodu olmaktadır. Bu durumla alakalı yardımları Demirdöküm Servisi ekibinden alabilirsiniz.

  • F9 Arızası : Parametrenin yüklendiği hata kodudur.

Çözüm : Bir süre kadar bekleyin. Ekrandaki hata kodu düzelmez ise birkaç resetleme işlemi yapın. Yine de sonuç alamadıysanız mutlaka servis yardımı alın.

  • FF Arızası : Donanım/Topraklama/İşlemci sorunu

Çözüm : Nanomix kombide bu hata kodunun anlamı elektronik kart ya da topraklama sorunu olarak bilinir. Bu sorun yaşanıldığı zaman cihazda çalışma durumu söz konusu olmaz. Elektronik kart arızası olabileceğinden Demirdöküm Nanomix Kombi Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir. Kart tamir ya da değişim işlemi gerekebilir.

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA