Ferroli

Ferroli DOMIproject F24 Arıza Kodları

Ferroli Domiproject F24 Arıza Kodları
Ferroli Domiproject F24 Arıza Kodları
  • Kırmızı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor, Yeşil-Sarı Işık Yanmıyor ise: Brülörde ateşleme sorunu.

Muhtemel Çözüm: Dairede gaz olmadığı ya da cihaza gaz gelmediğini belirten arıza durumudur. Bu durumda gaz kontrolü sağlamalısınız. Dairede gaz girişlerine bakmalı (gaz vanalarını kontrol etmeli kapalı ise açmalısınız) gaz var ise cihazı resetlemelisiniz. Sorun eğer yine de devam eder ise cihazda sorun olabilir. Bu durumda servisi aramanız gerekmektedir. Cihazın elektronik kartı ile birlikte gaz valfinde sorun olabilir. Bunun yanı sıra iyonizasyon ve ateşleme elektrotlarında sorun da olabilir. Bu durum karşısında mutlaka servis desteği almanız gerekmektedir.

  • Yeşil Yanmıyor, Sarı Yanıyor ve Kırmızı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor ise: Aşırı ısınma sorunu.

Muhtemel Çözüm: Cihaz su sıcaklığında ani artış olduğunu ve cihazın aşırı ısınma sorunu sebebi ile bloke olduğunu belirtir. Bu durumda önce kombi altındaki kalorifer gidiş ve dönüş hattına ait olan borulardaki vanaları kontrol edin, kapalı durumda ise vanaları açın. Petek konumunda sorun yaşandı ise petek vanalarına bakın, kapalı ise açın. Son olarak kombiyi resetleyin. Sonuç değişmiyorsa eğer; üç yollu vana arızalı olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, tesisat tıkalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir veya pompa sıkışmış olabilir. Net teşhis ve çözüm için servis yardımı alınız.

  • Yeşil Yanıyor, Sarı ve Kırmızı Işık Yanmıyor ise: Brülör kapalıyken alev devam ediyor.

Muhtemel Çözüm: İyonizasyon sorunu olarak adlandırdığımız arıza durumudur. Bu durumda birkaç kez resetleme işlemi uygulamalısınız. Reset sonrasında da sorun düzelmiyor ise servis yardımı almalısınız. İyonizasyon elektrodunda, anakartta ya da gaz armatöründe sorun olabilir. Net teşhis ve müdahale adına servisi arayın.

  • Yeşil Hızlı Yanıp Sönüyor, Sarı-Kırmızı Işık Yanmıyor ise: Hava basınç swichi sorunu.

Muhtemel Çözüm: Hava swichi olarak adlandırdığımız prosestat; fanı açtıktan sonra 60 saniye içinde kontaklarını kapatmıyor. Prosestat kontakları açık kaldığı için prosestat arızalı olabilir. Bunun yanı sıra sorun fan veya elektronik kartta olabilir. Hava akışına yardımcı olan hava akım borusu (dışarı uzanan boru) tıkalı ya da ebatları yanlış (uzun veya kısa) olabilir. Net tespit ve çözüm için mutlaka servis aranılmalı ve yardım talep edilmelidir.

  • Sarı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor, Yeşil ve Kırmızı Işık Yanmıyor ise: Düşük su basınç uyarısı.

Muhtemel Çözüm: Bu durumda cihazın suyunun az olduğunu ve düşük su basıncı ile çalışmayacağını anlayabiliriz. Böyle bir durumda cihaz zaten verim sağlamayacaktır. Cihaza su basmanız gerekmektedir. DOMIproject F24 kombide sağ alt tarafta mavi uzun bir parça göreceksiniz. Parça doldurma musluğudur ve sağa çevirdiğinizde açılır Açıldığı zaman su sesi gelir. Panel üzerindeki ledler düzelene kadar işlemi devam ettirin. Sorun düzeldiğinde doldurma musluğunu sola çevirerek kapatın. İşlemi yapamadıysanız servisi arayın.

  • Sarı ve Kırmızı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor,Yeşil Işık Yanmıyor ise: Çıkış sensör sorunu.

Muhtemel Çözüm: Kombide böyle bir sorun yaşanıyor ise kalorifer sensör arızası var demektir. Kablolarda kopukluk veya kısa devre var ise ayrıca borularda nemlenme var ise yine bu sorun yaşanabilir. Kesin olarak sorunun tespiti ve müdahalesi için mutlaka sizlerin Ferroli Kombi Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

  • Yeşil ve Sarı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor, Kırmızı Işık Yanmıyor ise: Sıcak su sensör sorunu.

Muhtemel Çözüm: Bu durumda kesinlikle sıcak su elde edemezsiniz. Veya kombi suyu beklediğiniz şekilde ısıtmaz. Sıcak su sensöründe, sensör kablolarında sorun olabilir. Bunun yanı sıra sensör borularında nemlenme olabilir. Tespit ve müdahale için servisi arayın.

  • Sarı-Kırmızı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor, Yeşil Yanmıyor ise: Eşanjör koruması devrede.

Muhtemel Çözüm: Bu durumda sirkülasyon sağlanmıyor veya sistem hava yapmış diyebiliriz. Eşanjör bu sebeple korumaya geçmiş. Sistem kontrol edilir. Hava yapmış ise havası alınır. Pompada sorun var ise değişimi veya tamiri ile sorun çözümlenir. Mutlaka uzman yardımı alınız.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

CANSERVİS ARA